top of page

Keukenrenovatie met oud eiken: Koggel Keukens & Interieur en Barnwood Karinthië

5 okt
3 minuten om te lezen

Een keukenrenovatie met oud eiken geeft een bestaande keuken een tweede leven, zonder dat alles eruit hoeft. Koggel Keukens & Interieur liet dat zien in een renovatie met Barnwood Karinthië: de hoge kasten en de kast op het werkblad zijn compleet vernieuwd en alle overige fronten zijn vervangen door drielaags panelen met een toplaag van origineel oud eiken.



Een klant met een heel specifieke wens

Het begon met een zoektocht. De klant wist precies welk materiaal bij het huis paste, maar vond het nergens. Pas bij Plancker kwam het juiste paneel op tafel: Barnwood Karinthië, oud eiken met de sporen van een eerste leven. Daarna was het aan de vakmensen van Koggel Keukens & Interieur. Zij bepaalden samen met de klant welke delen van de keuken bleven en welke vernieuwd werden. Het casco bleef staan en kreeg nieuwe fronten. Wat beter kon, werd geheel opnieuw gemaakt. Wat er in deze keuken is vernieuwd

De renovatie omvatte drie onderdelen:

  • De hoge kasten zijn compleet vernieuwd

  • De kast op het werkblad is opnieuw gemaakt

  • Alle overige fronten zijn vervangen door fronten van Barnwood Karinthië

Het resultaat is een keuken die als één geheel leest. De hoge kasten, de onderkasten en de open planken hebben elk hun eigen tekening, maar dezelfde warme tint. Wie goed kijkt, ziet de details: de strakke aansluiting op het werkblad, de knoesten en de zaagsporen die het hout zijn karakter geven.

Waarom oud eiken in de keuken

Oud eiken heeft iets wat nieuw hout niet heeft: een geschiedenis. Ons Barnwood verzamelen wij wereldwijd uit oude boerderijen, bergschuren en andere traditionele gebouwen. Door decennia van weer, zonlicht en gebruik ontstaan kleuren en structuren die niet na te maken zijn. Elke plank draagt sporen van zijn eerste leven: knoesten, scheurtjes, zaagsporen. In een keuken, de plek waar het dagelijks leven zich afspeelt, voelt dat direct warm en eerlijk. En omdat het hout een tweede leven krijgt, is een keuken van oud eiken ook een circulaire keuze. Waarom drielaags plaatmateriaal van oud eiken

Oude eiken planken zijn prachtig, maar voor keukenfronten wil je een stabiele basis. Daarom is Barnwood Karinthië opgebouwd als drielaags paneel: een toplaag van origineel oud eiken op een stabiele kern. Zo werkt het paneel nauwelijks en is het direct te verwerken tot fronten, kasten en wandbekleding.

Het Barnwood Karinthië paneel is leverbaar in 2750 x 1220 mm, met een dikte van circa 20 mm. Dat grote formaat geeft keukenbouwers ruimte om fronten uit één paneel te halen, zodat de tekening van het hout mooi doorloopt. Bekijk ook de andere panelen in onze keukenbouw collectie voor meer kleuren en structuren. Een ovale tafel en een schouw van het restmateriaal

Na de keuken was het verhaal nog niet af. Koggel Keukens & Interieur maakte een bijpassende ovale tafel. Van het restmateriaal volgden de schouwaftimmering en wandplanken in de woonkamer. Dat is circulair werken in de praktijk. Restmateriaal wordt geen afval, maar een onderdeel van het interieur. Zo vertelt het hele huis hetzelfde verhaal, van de keuken tot de schouw.



Vakmanschap van Koggel Keukens & Interieur

Een keuken van oud hout vraagt om een vakman die het materiaal begrijpt. Welke plank komt waar? Hoe vallen de nerven naast elkaar? Koggel Keukens & Interieur maakte die keuzes met zorg, tot in de laden aan toe. Wij zijn trots dat ons hout in hun handen zo'n mooi eindresultaat heeft gekregen. Dank aan het team van Koggel voor dit prachtige werk.



Zelf een keukenrenovatie met oud eiken?

Overweegt u uw keuken te vernieuwen met oud hout, of bent u keukenbouwer en zoekt u een stabiel paneel met karakter? Bekijk onze Barnwood collectie, bestel samples of maak een afspraak in onze showroom in Gorinchem. Daar kiest u zelf de panelen die bij uw ontwerp passen.

Fotografie: Mike Rikken


Wat is Barnwood Karinthië?

Barnwood Karinthië is een drielaags meubelpaneel met een toplaag van origineel oud eiken. Het formaat is 2750 x 1220 mm, met een dikte van circa 20 mm.

Ja. In deze keuken zijn de hoge kasten en de kast op het werkblad vernieuwd en zijn alle overige fronten vervangen door fronten van Barnwood Karinthië.

Een drielaags paneel is stabieler en werkt nauwelijks. Daardoor is het geschikt voor keukenfronten en kasten, terwijl de toplaag het karakter van oud eiken behoudt.

In dit project maakte Koggel Keukens & Interieur van het restmateriaal een schouwaftimmering en wandplanken. Zo wordt restmateriaal geen afval.

In de showroom van Plancker in Gorinchem, op afspraak. U kunt ook samples bestellen via plancker.nl.


 
 
 

Opmerkingen


bottom of page